EN DE RU

Forum

 • Jak utrzyma prawidłowy poziom PH Nawadniam woda ze studni gdzie PH wody to 6,5 w uprawie w granicach 5,5-6 ph pod krzewami jest wysykane torfem kwasnymi trocinami sosnowymi uprawa ta ma najstarsze krzewy 4 lata najmłodsze krzewy 1 rok co roku powiększam o 20-30szt .Jak utrzymac prawidłowe PH ?

  Woda jest całkiem niezła, zwykle w studniach ma pH 7,2. Proste zakwaszanie gleby to użycie siarki pylistej w ilości 1,5kg na 100m2(1ar) jednorazowo, 3-4 razy w roku. Np. w marcu, maju, sierpniu, październiku. Siarkę sypiemy na całą powierzchnię! Proszę NIE sypać "garstką" pod roślinę.

 • jak uratować krzewy przed pedrakami w ubiegłym roku podgryzły prawie 20% uprawy zastosowałem srodek laevanem w sierpniu z jakim skutkiem nie wiem zastanawiam sie cz wyłożenie miedzy żedami agrowłukniny jest dobrym sposobem bo np szpaki nie maja możliwosci ingerencji własnie w zwalczanie pędraków prosze o podanie sposobu walki z robalami

  Pędraki trudno zwalczyć. Stosowanie larvanemu trzeba powtarzać w każdym sezonie, najlepiej podlewać rośliny i teren obok. Szpaki są mało skuteczne-nie dotrą do pędraków. Lepsze są krety, które nie wiedzieć czemu wszyscy chcą zwalczyć.

 • o co chodzi z podziałem krzewów na męskie i żeńskie?Jak je odróżnić?

  Borówka nie ma osobnych kwiatów męskich i żeńskich. Zapewne chodzi o to że lepsze efekty daje zapylenie krzyżowe czyli mamy na działce min. 2 odmiany, które będą się nawzajem zapylać.

 • witam posadziłem 8 krzaków borówki w zeszłym roku , w tym roku ładnie zaczeły rosnoć jest problem jedna prawie uschła a na drugiej zaczynają liście usuchać co robić ą

  Za mało danych. Takie tematy proszę szerzej opisywać:nawożenie, opryski, itp. Zrobić zdjęcia i przesłać na maila szkółki.

 • Ile powinna wynosić warstwa mieszanki torfowo-trocinowo-korowej pod krzewem nie liczac przygotowania samego podłoża na odpowiedniej głębokości dziękuje i pozdrawiam

  Absolutne minimum to 30cm, optymalnie z 50cm.

 • Czy jest wskazane zakwaszać glebę pod borówkę rozcieńczonym kwasem azotowym? jeśli tak to w jakim okresie i w jakim stężeniu?

  Na początek ostrzegam: kwas azotowy jest niebezpieczny! Tak można zakwaszać wodę tym kwasem. Nie da się powiedzieć ile kwasu potrzeba, zależy to od soli zwartych w wodzie. Trzeba to określić poprzez zakraplanie kwasu np. do 10l wiadra z wodą.

 • Co Pan sądzi o odmianie Hannah choice? warta posadzenia?

  Ale gdzie? Działka - plantacja? Odmiana o rewelacyjnym smaku, wczesna. Niestety na plantacjach nie każde miejsce jej pasuje. Musi mieć "cieplutko", jak jej nie pasuje to zawodzi w plonowaniu.

 • How many contain 2l pots of blueberry in crates (pallets) 120x120x120cm?

  320 pcs

 • czy można okrywać na zimę borówkę liśćmi leszczyny ?

  Rozumiem że chodzi o ściółkowanie pod krzewem? Można.

Masz pytanie?

Zadaj nam je, odpowiemy na nie.Galeria

Do góry